Titkársági változások
2021. február 1-jétől a Magyar Bor Akadémia titkársága átköltözik a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának Fehérvári úti irodájába, és a titkársági feladatokat Pesti Eszter látja el. Természetesen az elnökség, illetve a székhelyünk továbbra is változatlan marad, a levelezési címünk azonban februártól az alábbira változott:
1119 Budapest, Fehérvári út 84/A. 4. emelet
A váltással a titkársági tennivalók egy kézbe kerülnek, az ügyintézés még gördülékenyebb lesz és nem utolsó sorban a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa és az Akadémia közötti kapcsolat is szorosabbra fűződik.
A vírushelyzet és a korlátozások miatt egyelőre bizonytalan, hogy mikor tudjuk megszervezni „Az Év Bortermelője” gálaebédet, de amennyiben a járványügyi szituáció engedi, és nyugodt szívvel megtehetjük, akkor természetesen ez az esemény sem marad el teljesen.
Az Év Bortermelője Magyarországon 2020– A Győztes
2020. december 4-én 12 órakor, online sajtótájékoztató keretében kihirdették a Magyar Bor Akadémia által gondozott „Év Bortermelője Magyarországon 2020” cím, a magyar borászok által elnyerhető legrangosabb hazai kitüntetés nyertesét. Tovább...
Az Év Bortermelője Magyarországon 2020– Íme a jelöltek!
2020-ban is sor kerül az Év Bortermelője Magyarországon díj kiosztására, melynek jelölési szakasza lezárult. Több, mint 300 szakmabeli véleményének beérkezése után a Magyar Bor Akadémia összesítette az eredményeket és kihirdette az 5 legtöbb szavazatot kapott termelőt, akiknek valamelyike fogja elnyerni a méltó kitüntetést. Tovább...
November 5-én elhunyt Dr. Csizmadia László
a Magyar Bor Akadémia alapító tagja
(kép forrása: uni-bge.hu)
Dr. Csizmadia László a BGF KVIK nyugalmazott főigazgatója a Magyar Bor Akadémia alapító tagja, az idei évben díjazottja a Magyar Vendéglátók Ipartestülete által alapított rangos szakmai elismerésnek, a Gundel Károly-díjnak.
Elhunyt Tagtársunk a BGE KVIK jogelőd intézménye, a Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskola főigazgatójaként alkotott 1993 és 2002 között. Szívügyének tekintette a kárpát-medencei és a magyar kulturális hagyományokat, ezek hatását az idegenforgalomra, vendéglátásra és a borkultúrára.
Csizmadia László gyászjelentését itt olvashatja.
Két év után ismét interjút adott Szepsy István
Fotó Forczek Ákos
A Magyar Bor Akadémia 2020-ban Életműdíjat adományozott Szepsy Istvánnak „több, mint fél évszázados borvidéki és saját pincészeti, Tokaj felemelkedéséért végzett munkájáért”. A köztiszteletnek örvendő mádi borász nem tudta átvenni az Országgyűlés Elnöke által átnyújtandó elismerést, és hosszú ideje nem is állt a nyilvánosság elé. Most, néhány hónappal később, a Magyar Bor Akadémia és Budapest Borfesztivál szervezői felkérésének eleget téve megragadtam az alkalmat és megkérdeztem Szepsy Istvánt, hogy folytathatom-e két évtizede megkezdett faggatását. Igent mondott. Telefonon zajlott beszélgetésünkben változásról, krízisről, generációváltásról, a minőség üldözéséről és az eddigi legkülönlegesebb aszúról is szó esett. Tallián Hedvig teljes interjú...